Szkoła posiada strukturę zawodniczą RAMADA TEAM, do której drogą przesłuchań kierowani są najlepsi uczniowie, stający się reprezentacją na zewnątrz (zawody, konkursy, przeglądy, festiwale i inne). Przynależność do reprezentacji jest dobrowolna, uczeń nie jest zobowiązany do wzięcia udziału w przesłuchaniach. Z uwagi na dobrowolność udziału grupa posiada odrębne przepisy związane z jej działalnością.

RAMADA TEAM - GRUPA ZAWODNICZA
REPREZENTACJA SZKOŁY

Nasza Szkoła kształci najlepszych tancerzy, wielokrotnych Mistrzów Polski i Świata, to dzięki systemowi naszej pracy udaje nam się osiągać takie wyniki!

To niezależna utytułowana grupa reprezentacyjno-zawodnicza, a przynależność do niej stanowi nobilitację i wyróżnienie. Do grupy mogą zostać przyjęci tancerze (zawodnicy) reprezentujący najwyższy poziom umiejętnościowy, który jest sprawdzany w trakcie corocznych egzaminów kwalifikujących do składów.

Nabór odbywa się corocznie w lutym. Wyselekcjonowani tancerze mają możliwość zademonstrowania swoich umiejętności na zawodach, festiwalach i turniejach w Polsce i na całym świecie.

Celem prezentacji na tego typu wydarzeniach jest wspieranie pasji i współzawodnictwa młodzieży i dzieci oraz doskonalenie umiejętności tanecznych, popularyzacja sztuki tanecznej, a także promowanie samego miasta Opola i województwa w środowisku tancerzy całego kraju, jak i poza jego granicami.

To rozwijanie techniki tanecznej, umiejętności scenicznych, wrażliwości artystycznej, twórczości oraz kreatywności u tancerzy.

W skład RAMADA TEAM mogą wchodzić uczniowie Niepublicznej Szkoły Baletowej Szkoły Sztuki Tańca RAMADA, którzy przejdą egzaminy kwalifikujące ich do reprezentacji.

Zawodnicy RAMADA TEAM startują i specjalizują się w technikach:

- BALET

- MODERN

- JAZZ

- SHOW

- CHEER

Warunki przyjęcia tancerza do reprezentacji

Grupa RAMADA TEAM to tancerze, którzy zostali wyłonieni w trakcie przesłuchań. Aby dostać się do struktury RAMADA TEAM należy zdać egzamin oraz spełniać inne warunki m.in:

• Tancerz musi być uczniem Niepublicznej Szkoły Baletowej Szkoły Sztuki Tańca Ramada, uczniem Szkoły Akrobatyki Powietrznej RAMADA AERIAL ARTS.
  • Tancerz może być również uczniem Szkoły Sztuki Tańca RAMADA w przypadku sekcji tanecznej  (obowiązkowe zajęcia poza treningami TEAM to minimum 3 godziny zajęć tanecznych w tygodniu we wskazanej grupie).
  • Obowiązuje przynależność klubowa i godne reprezentowanie klubu.
  • Tancerz ma opanowaną technikę na poziomie bardzo dobrym/wyróżniającym w kategorii wiekowej, w  której startuje.
  • Osiągać wysokie wyniki egzaminacyjne.
  • Posiadać odpowiednią prezencję sceniczną.
  • Posiadać dobrą pamięć ruchową i w krótkim czasie przyswajać skomplikowane choreografie.
  • Posiadać nienaganną kulturę osobistą.
  • Chętnie i rzetelnie podchodzić do pracy na każdych zajęciach, zawodach, wyjazdach.
  • Być samodzielnym i potrafić sobie poradzić w sytuacjach stresowych bez pomocy rodzica.
  • Wzorowo zachowywać się na każdych zajęciach, zawodach oraz wyjazdach.
  • Mieć wzorową frekwencję na wszystkich zajęciach stałych oraz treningach grupy zawodniczej.
  • Być koleżeńskim wobec innych tancerzy w swojej grupie, jak i w konfrontacji z innymi grupami startującymi.
  • Osiągać wysoką ocenę z całorocznej pracy tancerza.
  • Rodzic/opiekun zaakceptował ZASADY RAMADA TEAM poprzez podpisanie kontraktu zawodniczego.
SZCZEGÓŁY

Treningi (obowiązkowe) dla grupy odbywają się w soboty.

Obowiązują comiesięczne składki członkowskie.

Grupy wiekowe, do których przyjmowani są zawodnicy

MINI KIDS
5-8 LAT

DZIECI