30 lat doświadczenia

9-letnia

Naszą misją jest zaoferowanie tancerzom kształcenia na najwyższym poziomie.

Niepubliczna Szkoła Baletowa Szkoła Sztuki Tańca w Opolu zaprasza dzieci i młodzież do podjęcia nauki, rozwijania umiejętności w wielu kierunkach tanecznych.

Rozwijanie pasji do sztuki tańca, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualności ucznia.

Umożliwienie wszechstronnego rozwoju artystycznego niezbędnego do wykonywania zawodu tancerza, poprzez odpowiedni dobór przedmiotów artystycznych.

Kształcenie odbywa się w systemie popołudniowym. Taki system nauki jest dogodny dla uczniów kształcących się w dziennych szkołach ogólnokształcących.

Nasza Szkoła jako jedyna w Polsce kształci tancerzy w całym cyklu nauki równorzędnie w trzech głównych technikach:

Taniec klasyczny

Taniec współczesny

Taniec jazzowy

W programie zajęć pojawiają się również przedmioty tj.: taniec ludowy, akrobatyka, stretching, rytmika, repertuar, umuzykalnienie, praktyki sceniczne, gimnastyka, technika taneczna, historia tańca i choreografia.

Choć 9-letnia perspektywa nauki wydaje się długa i czasami odległa mamy dobrą wiadomość – na jej końcu na naszych uczniów czeka DYPLOM ukończenia Szkoły, który otwiera wiele drzwi i możliwości na całym świecie.

Absolwenci Szkoły otrzymują dyplom ukończenia Niepublicznej Szkoły Baletowej Szkoły Sztuki Tańca o specjalności: taniec współczesny, taniec klasyczny i taniec jazzowy.

Cele działalności naszej Szkoły:

- przygotowanie uczniów do pracy w zawodzie tancerza (teatr, opera, szkoły, kluby i zespoły taneczne)

- przygotowanie uczniów do dalszych studiów (artystycznych, pedagogicznych, reżyserskich, tanecznych i choreograficznych)

- umożliwienie zdobycia wykształcenia pozwalającego podjęcie pracy w Polsce oraz na świecie

Edukacja, rozwój i pasja, które przyszłości mogą stać się zawodem!

Nasza szkoła zarejestrowana jest w ewidencji Niepublicznych Szkół Artystycznych prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nr 766/72/2015.

Nadzór pedagogiczny nad działalnością szkoły sprawuje

Centrum Edukacji Artystycznej.

Szkoła nie posiada uprawnień szkoły publicznej.

Szkoła działa na podstawie wewnętrznego STATUTU SZKOŁY.

NASZA KADRA

Agnieszka Mołodowicz